لایت و مش

لایت و مش

این مدل از انواع لایت مو را می توان رایج ترین نوع لایت نام برد که به اصطلاح عموم افراد مش نامیده می شود . (که قبل از هرچیز بهتر است درک درستی از آن پیدا نمود که در این مقاله می توانید آنرا مطالعه نمایید) مش یا مش کردن , روشی در رنگ کردن مو است که در این روش دسته‌هایی از موی سر را جدا می‌کنند و با از بین بردن رنگ آن‌ها به روش های گوناگون مانند دکلره کردن (اگر تنها نیاز به یک رنگ بری مختصر دارید از روش دکوپاژ استفاده نمایید) و گذاشتن یک رنگ روشن (مانند بلوند پلاتینی و یا رنگ هایی همچون قرمز , مسی و دودی و … )فرم زیبایی را به رنگ موی فرد می‌دهند. لازم به ذکر است که به عمل رنگ کردن دسته‌های موی دکلره شده در مش اصطلاحاً رنساژ (و گاهی رنگساژ) گفته می‌شود. که میتوان بعد از دکلره این عمل را با شامپو رنگ هم انجام داد.
روش مش کردن موی سر به سه روش کلاه, فویل و دیسکی انجام می پذیرد . که در روشی همچون روش کلاهی بدین نحو عمل می شود که یک کلاه پلاستیکی با سوراخهای فراوان کوچک را روی سر قرار می‌دهند و با یک قلاب (مانند قلاب , قلاب بافی) دسته‌های مو را از داخل سوراخ‌های کلاه بیرون می‌کشند. بدین وسیله برخی قسمت‌های مو از بقیه موی سر جدا می‌شود. سپس موهای بیرون آمده از کلاه را دکلره کرده و عمل رنساژ را روی آن انجام می‌دهند.
این عمل برعکس های لایت بوده و زمانی کاربرد دارد که تمام موهای فرد بلوند بوده و حال می خواهد رگه هایی از رنگ مویتیره در موهای خود ایجاد نماید که معمولا این رگه ها, رنگ های گرم مثل قهوه ای, شکلاتی تیره و طلایی بوده که در پایه ۳ یا ۴ است هر چند تیپ رنگ انتخابی کاملا سلیقه ای می باشد.
 
حساب کاربری
طراحی سایت